Sepetinizde  

Sipariş listesinde ürün yok

0,00 TL Nakliye
0,00 TL Toplam

Sepetinizde Satın Al

Yeni ürünler

Tümünü Göster

Nikon D5 Body DSLR Fotoğraf Makinesi (XQD)

Nikon D5 Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

Sony 32GB XQD Kart HEDİYE*

*Sadece web sitesi üzerinden alımlarda geçerlidir.

Daha fazla detay...

Satışta -23%

28 885,00 TL

yerine 37 391,00 TL

VBA460AE

Uyarı: Stoktaki Son Ürünler!

30 389,91 TL
KREDİ KARTI 6 Taksit

   

Nikon D5 Body DSLR Fotoğraf Makinesi

 

 

Her türlü zorluğun üstesinden gelmek için gerekli güç ve hassaslığı sunan D5 ile görülenin ötesini çekin.

İster bir yarışta ister kırmızı halıda çekim yapıyor olun, Nikon'un yeni nesil 153 noktalı AF sistemine sahip D5 ile hiçbir anı kaçırmazsınız. Kapsama aralığı, olağanüstü bir genişliktedir; yeni ara bellek sayesinde tek bir yüksek hızlı arka arkaya çekimde 200 adede kadar NEF (RAW) resim çekebilirsiniz. Yeni görüntü ve ölçüm sensörleri son derece hassas bir konu tanıma olanağı ve görüntü ayrıntısı sunar. Nikon'un tarihindeki en yüksek genişletilmiş hassaslık, size parlak gün ışığından astronomik alacakaranlığa kadar her koşulda çekim yapma özgürlüğü sunar. Üstelik sınırları zorlayan film yapımcıları için D-Film artık fotoğraf makinesinde yüksek tanımlı 4K/UHD film kaydı yapılmasını sağlar.

 

 
 

YENI NESIL 153 NOKTALI AF VE 200 NEF (RAW) RESIM ARA BELLEĞI ILE AVANTAJI ASLA KAYBETMEZSINIZ

Nikon'un yeni olağanüstü AF sistemiyle hakimiyet sizde olur. Tam 153 netleme noktası ve 99 çapraz tip sensöre sahip D5, olağanüstü genişlikte bir kapsama aralığı sunuyor. İster bir yarışta ister kırmızı halıda çekim yapıyor olun, neredeyse her durum kapsama aralığındadır. Yeni bir hassaslık düzeyi sayesinde yüksek hızda hareket eden küçük konular izlenebilir. Çerçevenin kenarındaki konular kolayca algılanır ve dikey çekim büyük ölçüde geliştirilmiştir. -4 EV'ye kadar AF hassaslığı (ISO 100, 20°C/68°F), düşük ışıkta üstün performans sağlar ve tüm AF modları geliştirilmiştir. Sistem, Sürekli AF modunda 153 noktalı, 72 noktalı ve 25 noktalı kapsama ayarlarıyla yapılandırılabilir. 153 netleme noktasının tamamı f/5,6 ya da daha hızlı açık diyaframa sahip AF NIKKOR objektiflerle uyumludur ve 15 merkezi netleme noktası, f/8'lik etkin diyaframla çalışır. Fotoğraf makinesinin yüksek performanslı ara belleği, tek bir yüksek hızlı arka arkaya çekimde 200 adede kadar NEF (RAW) veya JPEG görüntüsü yakalanmasına imkan sağlar: Bu, bir 100 metrelik koşu finalini parmağınızı deklanşörden çekmeden yakalamanıza yeter.

 

 

GÜÇ VE HASSASLIĞIN KUSURSUZ UYUMUYLA HER TÜRLÜ ZORLUĞUN ÜSTESINDEN GELIN

D5'in baş döndürücü performansı, hayal bile edilemeyecek görüntüleri yakalamak için ihtiyacınız olan tek şeydir. Yeni bir AF ASIC (Uygulamalı Özel Entegre Devreler) birimi sayesinde, AF'ye her an en yüksek bilgi işlem gücü ayrılır. Aksiyon ne kadar hızlı olursa olsun fotoğraf makinesi ödün vermez. AE/AF izlemeyle 12 fps'ye veya ayna kaldırılarak 14 fps'ye kadar çekim yapın. Spor çekimi sırasında ya da konuların hızla yön değiştirdiği herhangi bir sahnede AF izleme ve vizör görünürlüğü büyük ölçüde geliştirilmiştir. Daha hızlı ardışık deklanşör ve ayna mekanizmaları, yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında vizör kararmasını önemli ölçüde azaltır. En yüksek hassaslık için D5'i AF-S NIKKOR 600 mm f/4E veya AF-S NIKKOR 500 mm f/4E gibi SPORT VR moduna sahip profesyonel bir NIKKOR objektifle kullanın; SPORT VR modu, yüksek hızlı hareketleri izlerken sabit bir vizör görüntüsü de sunar. D5'i bu objektiflerden biriyle kullanarak hızlı hareket eden, ne yapacağı öngörülemeyen konuları benzeri görülmemiş bir düzgünlükte yakalayabilirsiniz.

 
 

 

YENI ÖLÇÜM VE GÖRÜNTÜ SENSÖRLERIYLE ÖNE ÇIKIN

D5'in gerçek görüntüleme gücü kendinizi özgür hissetmenizi sağlar. Yepyeni 20,8 MP FX biçimli CMOS görüntü sensörü ve 180K piksel RGB ölçüm sensörü, son derece hassas bir konu tanıma ve görüntü detayı sağlar. Bu fotoğraf makinesiyle, iç mekanda hızlı spor çekimi yaparken bile istediğiniz sonucu elde edersiniz. Üstelik sıradan bir sonuç elde etmezsiniz: Ton geçişleri daha zengin ve daha hassastır. D5, inceleme modunda dokunarak kullanım olanağı sağlayan 8,0 cm (3,2 inç), 2360 k-noktalı yeni bir LCD ekrana da sahiptir. Akıllı telefonlarla kıyaslanabilecek bir tepki düzeyine sahip bu yüksek çözünürlüklü ekran, çekim sırasında önemli görüntüleri kolayca kontrol edip seçebileceğiniz anlamına gelir. Canlı Görüntü modunda çekim yaparken dokunmatik kullanımla netleme noktasını değiştirebilir veya çerçeve içinde seçilen alana göre önceden ayarlanmış Noktasal Beyaz Dengesi verilerini alabilirsiniz. Daha fazla kontrol isteyenler için Picture Control 2.0 hem durağan resim hem de video çekimi için parametre tanımlamayı kolaylaştırır. Maksimum dinamik aralık için Düz ön ayarını kullanarak üretim sonrasına kalan işlerinizi kolaylaştırın ve Netlik özelliğiyle ayrıntılar üzerinde ince ayar yapın.

PARLAK GÜN IŞIĞINDAN ASTRONOMIK ALACAKARANLIĞA KADAR HER KOŞULDA: GÖRÜLENIN ÖTESINI ÇEKIN

D5, düşük ışıkta çekim olasılıklarını akıl almaz boyutlara getiriyor. 100 ile 102.400 standart ISO aralığı ve Nikon'un tarihindeki en yüksek genişletilmiş duyarlılık sayesinde sınırları dilediğiniz gibi zorlayabilirsiniz. Fotoğraf makinesinin yeni EXPEED 5 görüntü işleme sistemi sayesinde standart ISO aralığının tamamında görüntü kalitesi hiç olmadığı kadar yüksektir. Bu olağanüstü derecede sorunsuz performans, yeni sensörün %25 daha fazla piksel sayısı için optimize edilmiş bir sinyal işleme sistemi sayesinde olanaklı hale gelmiştir. İnce kumlanma ciddi oranda azaltılmıştır ve yüksek ISO'larda çekilen ve kırpılan görüntüler bile kalitesini korur. Bir mühendislik harikasının sonucu olarak ISO aralığı, artık Hi 5 ayarında ISO 3.280.000'e eşdeğer bir düzeye genişletilebilir. Gözetleme veya güvenlik uygulamaları gibi uzmanlık isteyen kullanımlar için tasarlanan bu son derece yüksek ISO değerleri, 0,001 lüks kadar düşük bir düzeye eşdeğer astronomik alacakaranlıkta renkli görüntülerin flaş kullanılmadan yakalanmasına imkan sağlar.


 

 

 

 

UÇLARA GIDIN: 4K YÜKSEK TANIMLI D FILMLER

Fotoğraf makinesinde yüksek tanımlı 4K/UHD filmler kaydedebilen ilk Nikon D-SLR fotoğraf makinesi olan D5, film yapımında sağlanan esneklik konusunda D4S'nin açık ara önüne geçiyor; en yüksek görüntü kalitesi sağlayan noktası noktasına yerel piksel kırpma modunda 30p/25p/24p hızında 4K filmler (3840x2160 piksel) kaydedilebilir. Tam HD (1080p) video çekimi sırasında, yerel Tam HD piksel kırpma da dahil olmak üzere birden çok sensör kırpma biçiminde 50p/60p'ye varan kare hızlarında kayıt yapabilirsiniz. M modunda çekim yapılırken tüm video çözünürlükleri ve kırpma modları için duyarlılık ISO 100 ile Hi 5'e aralığında herhangi bir değere ayarlanabilir. Otomatik ISO, ISO 200'den Hi 5'e kadar çıkmanıza ve kullanmak istediğiniz en yüksek ISO ayarlarını yapılandırmanıza imkan tanır. Fotoğraf makinesi temiz HDMI çıkışı sağlar: Fotoğraf makinesinde bulunan hafıza kartına 4K filmler bile kaydedilebilir veya 8 bit'lik bir 4:2:2 YCbCr ile sıkıştırılmamış HDMI çıkışı alınabilir. Uzaktan çekim sırasında tüm film çözünürlükleri için HDMI çıkışı kullanılabilir.

İŞ AKIŞINIZI HIZLANDIRIN: YÜKSEK HIZLI GÖRÜNTÜ YAKALAMA VE 4 KATA KADAR DAHA HIZLI VERI AKTARIMI

Daha hızlı, daha keskin ve kullanımı daha kolay; D5'in her ayrıntısı, daha sorunsuz bir deneyim için tasarlanmıştır. Tüm gününü çekimlerde geçiren ajans fotoğrafçılarının geri bildirimleri göz önünde bulundurularak tasarlanan bu fotoğraf makinesi, profesyonel fotoğrafçılığın gereksinimlerinden doğan stres faktörlerini azaltır. Ergonomik açıdan bakıldığında yapılan geliştirmeler arasında daha belirgin kenarlara ve hatlara sahip düğmeler bulunur; bu da özellikle vizörle çekim yapılırken daha kolay kontrol olanağı sağlar. Yeni çift XQD kart yuvası, D5'in tek bir arka arkaya çekimde 200'e kadar NEF (RAW) resim çekmeyi sağlayan inanılmaz kapasitesini kolayca karşılar ve bir sonraki arka arkaya çekim için ara belleğin anında temizlenmesini sağlar. Yeni USB 3.0 bağlantı noktası, büyük miktarda verinin yüksek bir hızda aktarılmasını sağlar ve kablosuz bağlantı ve Ethernet bağlantısı artık 2 kat daha hızlıdır. Fotoğraf makinesi gövdesinin ötesinde Nikon’un Creative Lighting System teknolojisi yeni SB-5000 ile gücünü artırmaya devam ediyor. Bu yeni Speedlight Flaş Birimi, kablosuz iletişim kullanır ve zorlu koşullarda Nikon flaş sistemlerinin performansını artırır.

 

 

 

 

 

Sitemizden Aldığınız Tüm Nikon Ürünleri Resmi Distribütörü Karfo Karacasulu Garantisi Altındadır.
Macro Foto, " Nikon Resmi Satış Noktasıdır."

 • Objektif Yuvası Nikon F
 • Kamera Formatı Full-Frame (1.0x Crop Factor)
 • Piksel Actual: 21.33 Megapixel Effective: 20.8 Megapixel
 • Mak. Çözünürlük 5568 x 3712
 • Sensör Tipi / Boyutu CMOS, 35.9 x 23.9 mm
 • Dosya Formatları Still Images: JPEG, RAW, TIFF Movies: MOV, MPEG-4 AVC/H.264 Audio: Linear PCM (Stereo)
 • Bit Derinliği 14 bit
 • Hafıza Kartı Tipi XQD veya CF
 • Odak Tipi Otomatik ve Manuel
 • Odak Modu Continuous-servo AF (C), Manual Focus (M), Single-servo AF (S)
 • Odak Noktası Phase Detection:153, 99 cross-type
 • Vizör Tipi Pentaprism
 • Vizör Kapsama 100%
 • Vizör Büyütme Approx. 0.72x
 • Ekran 3.2" Rear Touchscreen LCD (2,359,000)
 • ISO Hassasiyeti Auto, 100-102400 (Extended Mode: 50-3280000)
 • Shutter Type: Electronic & Mechanical Speed: 30 - 1/8000 second
 • Pozlama Modları Modes: Aperture Priority, Manual, Program, Shutter Priority Metering Range: EV -3.0 - EV 20.0 Compensation: -5 EV to +5 EV (in 1/3, 1/2 or 1 EV steps)
 • Beyaz Dengesi Modu Auto, Cloudy, Color Temperature, Direct Sunlight, Flash, Fluorescent, Incandescent, Preset Manual, Shade
 • Dahili Flaş Yok
 • Harici Flaş Bağlantı Hot Shoe, PC Terminal
 • Video Kaydı Yes, NTSC
 • Boyut 4K MPEG AVC/H.264 3840 x 2160p / 30 fps 3840 x 2160p / 25 fps 3840 x 2160p / 24 fps High Definition MPEG AVC/H.264 1920 x 1080p / 60 fps 1920 x 1080p / 50 fps
 • Pozlama Kontrolü Manual: Shutter Speed, Aperture, ISO
 • ISO Hassasiyeti Auto/Manual, 100 - 102400, Expandable to 3280000
 • Odak Manual Continuous Auto
 • Ses Kayıt Built-in Mic: With Video, Stereo Optional External Mic: With Video, Stereo
 • Sürekli Çekim Up to 14 fps
 • Bağlantı 1/8" Headphone, 1/8" Microphone, HDMI C (Mini), Micro-USB, NIkon 10-Pin, USB 3.0
 • Wi-Fi Evet
 • Pil 1x EN-EL18a Rechargeable Lithium-ion Battery Pack, 10.8 VDC, 2500 mAh
 • Boyutları(WxHxD) 160.0 x 158.5 x 92.0 mm
 • Ağırlık 1405 g

Yorumunuzu Yazın

Nikon D5 Body DSLR Fotoğraf Makinesi (XQD)

Nikon D5 Body DSLR Fotoğraf Makinesi (XQD)

Nikon D5 Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

Sony 32GB XQD Kart HEDİYE*

*Sadece web sitesi üzerinden alımlarda geçerlidir.

Yorumunuzu Yazın

30 adet benzer ürün bulundu:

Taksitler

cfi
Taksit Aylık Toplam
1 29410.71 29410.71 TL
2 14926.33 29852.65 TL
3 10042.35 30127.06 TL
4 7583.76 30335.03 TL
5 6108.60 30543.00 TL
6 5120.35 30722.09 TL
bns
Taksit Aylık Toplam
1 29459.81 29459.81 TL
2 14956.66 29913.31 TL
3 10052.94 30158.83 TL
4 7592.42 30369.69 TL
5 6116.69 30583.44 TL
6 5123.24 30739.42 TL
max
Taksit Aylık Toplam
1 29442.48 29442.48 TL
2 15069.31 30138.61 TL
3 10123.23 30369.69 TL
4 7642.25 30569.00 TL
5 6160.59 30802.96 TL
6 5158.38 30950.28 TL
axs
Taksit Aylık Toplam
1 29381.82 29381.82 TL
2 14958.10 29916.19 TL
3 10048.13 30144.39 TL
4 7585.20 30340.80 TL
5 6107.44 30537.22 TL
6 5116.98 30701.87 TL
wrd
Taksit Aylık Toplam
1 29416.48 29416.48 TL
2 14898.89 29797.77 TL
3 10006.73 30020.18 TL
4 7559.21 30236.82 TL
5 6079.14 30395.69 TL
6 5090.02 30540.11 TL
hlk
Taksit Aylık Toplam
1 29442.48 29442.48 TL
2 14862.78 29725.55 TL
3 9975.92 29927.75 TL
4 7522.38 30089.50 TL
5 6050.83 30254.15 TL
6 5064.99 30389.91 TL